تحقيق آماده درس تفسير موضوعي قرآن کريم – نفى خشونت از منظر قرآن و سنت

7,000 تومان – دانلود
نوع فايل : word (قابل ويرايش ) تعداد صفحات : 16

توضیحات

موضوع :

تحقيق آماده درس تفسير موضوعي قرآن کريم
نفى خشونت از منظر قرآن و سنت

فايل word قابل ويرايش

چکیده
درباره این‏که خشونت چیست و حد و حدود آن کدام است، تفسیرهاى مختلفى در مباحث جامعه اسلامى، جامعه‏شناختى و لغوى ارائه شده است. برخى خشونت را شیوه‏هاى خلاف نرم یا برخلاف طبع فرد و جامعه مى‏گویند.
مقدمه
یکى از بحث‏هایى که در این دوران مطرح شده، بحث «نفى خشونت از منظر قرآن و سنت» است. این بحث مورد توجه همه‏کسانى است که علاقه‏مند به اسلام هستند یا نسبت به آن نگاه مثبت دارند، لذا به این بحث پرداخته و این بحث را یک بحث جدى در عرصه زندگى خود در نظر گرفته‏اند. به‏لحاظ اجتماعى بحث نفى خشونت در اسلام، از حوادث یازده سپتامبر ۲۰۰۱ به وجود آمد و خاستگاه‏هاى مختلفى براى آن مطرح شده است. درواقع مهم‏ترین مسئله خارجى در فضاى اسلام و تعامل‏هاى بین‏المللى، مسئله خشونت و نحوه برخورد آن در ادیان و به‏طور خاص در اسلام است. امروزه در اینترنت فیلم‏ها و مطالب زیادى را منتشر مى‏کنند تا چهره‏اى خشونت‏بار از مجموع اندیشه‏هاى دینى، اسلامى و شیعى نشان دهند. این بحث، چند سرفصل دارد: در ابتدا به‏لحاظ موضوعى درباره خشونت بحث مى‏شود، این‏که خشونت چیست و حد و حدود آن کجاست؟ نقطه عزیمت این بحث کجاست و چرا این بحث به این صورت مطرح شده است؟ بعد سراغ قرآن و سنت رفته تا اولاً ببینیم قرآن چه تاریخى از خشونت‏ورزى طرح کرده و چه آیاتى در نفى خشونت دارد؟ بخش بعدى سیره معصومین در نفى خشونت است؛ و در پایان به بررسى شبهات و پاسخ‏ها، پرداخته خواهد شد.

تعداد صفحات : ۱۶ صفحه

نوع فايل : word (قابل ويرايش )

کلمات کليدي : تحقيق درس تفسير موضوعي قرآن کريم,تحقيق آماده درس تفسير موضوعي قرآن کريم,تحقيق براي درس تفسير موضوعي قرآن کريم,دانلود تحقيق درس تفسير موضوعي قرآن کريم,دانلود تحقيق درس تفسير موضوعي قرآن کريم بصورت word,دانلود تحقيق درس تفسير موضوعي قرآن کريم بصورت ورد,دانلود تحقيق تفسير قرآن کريم,تحقيق آماده درس تفسير قرآن کريم,دانلود تحقيق آماده درس تفسير قرآن کريم,تحقيق آماده درس تفسير موضوعي قرآن کريم – نفى خشونت از منظر قرآن و سنت


برچسب: , , , , , , دسته: , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *