تحقيق آماده درس انديشه اسلامي ۱ – مراتب و اثرات روزه و اهمیت شب قدر

5,000 تومان – دانلود
نوع فايل : word (قابل ويرايش) تعداد صفحات : 9

توضیحات

موضوع :

تحقيق آماده درس انديشه اسلامي ۱
مراتب و اثرات روزه و اهمیت شب قدر

فايل word قابل ويرايش

مقدمه
اینکه هیچ چیز بهتر از عبادات مخصوص در آن ماه، روح آدمی را آرام نمی‌بخشد، سخنی بسیار بجاست، اما کدام عبادت و با چه ویژگی‌هایی و در کدام ماه می‌تواند چنین کاربردی داشته باشد که جان و روح آدمی را صفا دهد و عابد را بر بال فرشتگان بنشاند و به آسمان‌ها پرواز دهد تا آنجا که با عارفان حرم سرّ عفاف ملکوت هم‌نشین گردد.
آری در همین مقام است که شاهدان غیبی بر گوش دلش نغمه صلاح و سداد می‌خوانند و او را بر لب چشمه کوثر می‌نشانند تا چهره خود را از آلودگی‌ها بزداید و خود را به زیبایی‌های فضائل اخلاقی بیاراید، آن‌جا است که بر جان او لباس ایمان می‌پوشانند تا در صف پاکان و نیکان گام نهد و مقبول نظر صاحب‌دل گردد، که این‌گونه رقم خوردن برگ سرنوشت فقط در سایه روزه و نماز تراویح و احیاء شب‌های رمضان مخصوصاً شب‌های قدر ممکن است.
رمضان ماه نزول قرآن و برکات الهی است ماهی که شب قدر، شب نزول قرآن بر قلب مبارک پیامبر (ص) در آن قرار دارد، شبی که به خاطر ارزش عبادت و احیای شب از هزار ماه برتر است.
ماهی که روزه، یکی از عبادات مهم در آن ماه می‌باشد که خداوند متعال آن را از آن خود می‌داند و در روایات سپر آتش و نصف صبر یاد شده است و آتش غضب و شهوت را خاموش کرده باعث غلبه بر شیطان می‌شود. روزه دارای مراتبی است: عام و خاص و خاص‌الخاص. در یک کلام قلب و جسم و افکار انسان روزه‌دار از اشتغال به غیر خدا باید خالی باشد.

تعداد صفحات : ۹ صفحه

نوع فايل : word (قابل ويرايش )

کلمات کليدي : تحقيق درس انديشه اسلامي ۱,تحقيق آماده درس انديشه اسلامي ۱,تحقيق براي درس انديشه اسلامي ۱,دانلود تحقيق درس انديشه اسلامي ۱,دانلود تحقيق درس انديشه اسلامي ۱ بصورت word,دانلود تحقيق درس انديشه اسلامي ۱ بصورت ورد,دانلود تحقيق درس انديشه اسلامي,تحقيق آماده درس انديشه اسلامي ۱ – مراتب و اثرات روزه و اهمیت شب قدر


برچسب: , , , , , , , دسته: , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *